podcast, poszukiwanie pracy, Zawodowy Podcast

ZP 05 Jak szukać pracy, żeby nie znaleźć?

W nowym roku chyba większość z nas decyduje się na życiowe zmiany, w tym zawodowe. Często jednak nie wiemy od czego zacząć, jak się zabrać do szukania pracy czy jak napisać fajne CV, które pomoże nam znaleźć nową, fajną pracę w krótkim czasie. Dla wielu z nas to po prostu wysyłanie CV, trochę na zasadzie, w końcu coś się znajdzie. Tylko dlaczego coś? Cokolwiek? Serio chcesz większość swojego dnia spędzać gdziekolwiek? z kimkolwiek? Ja nie. O ile takie podejście jest dobre na samym początku zawodowej kariery, bo nie mając żadnego doświadczenia, bierzemy wszystko, co nam ześle los. Byle zacząć. Tak w pewnym momencie życia warto takie zmiany wdrożyć świadomie. I najwyższy czas zamienić byle jakość w jakość. Dość myślenia jakkolwiek. Czas na konkretne zmiany.

Często mamy pretensję do losu, że mamy byle jaką pracę za byle jakie pieniądze. I nudne zajęcia. Czasem fajny zespół. Ale jak ta praca ma być satysfakcjonująca i przedmiotowo i finansowo, skoro już na etapie szukania i wyboru przyszłego pracodawcy traktujemy to jakkolwiek?

Dziś zapraszam Was do rozmowy z Kamilą Czarnomską, trenerką kariery i założycielką firmy Trening Kariery, która na wesoło, choć bardzo merytorycznie, spróbuje przekonać Was do innego spojrzenia na szukanie pracy, które nie tylko skróci czas poszukiwań, ale pomoże wybrać ofertę niemal uszytą na miarę.

W piątym odcinku dowiesz się:

  • dlaczego szukanie pracy zaczyna się od zbudowania świadomości siebie?
  • dlaczego szukanie pracy jest jak zakup sukni ślubnej?
  • dlaczego warto na spotkanie rekrutacyjne iść jak na randkę?
  • i wreszcie kilka słów o tym, dlaczego nie należy etykietować się przez pryzmat stanowiska pracy.

Napisz do mnie

Jeśli jesteś na zawodowym rozdrożu, koniecznie napisz do mnie – kontakt – razem możemy więcej.

Zawodowy Podcast w aplikacjach mobilnych: