Zawodowy Podcast

Wiesz jak wyglądają moje ulubione sobotnie poranki? Wstaję wcześnie (ten typ tak już ma :)), wychodzę z psem na dłuższy spacer a po spacerze (jeśli nie muszę biec załatwiać spraw na mieście) przebieram się w piżamę (tak, a co!) albo ulubiony dres, zaparzam w kubku ulubioną kawę i włączam BBC TV lub CNN TV. Zazwyczaj od 7.30 do 9.00 nadają programy, które bardzo lubię typu Click na BBC albo Women Leaders na CNN. Uwielbiam je oglądać i te pół godziny, czasem godzina, bardzo mnie relaksują. Dopiero potem zabieram się za swoje sobotnie, rutynowe zajęcia 😉

Zawsze staram się planować sobie sobotę w taki sposób, żeby w ciągu dnia mieć przynajmniej godzinkę na posłuchanie podcastów. Używam do tego aplikacji Stitcher i w tym czasie zawsze zaczynam od dwóch kanałów, które są obowiązkowym rozkładem jazdy:

Podcasty Jak oszczędzać pieniądze?
Podcasty Po nitce Ariadny
Podcasty Mała Wielka Firma

Zasadę mam prostą – nie odsłuchuję na laptopie. Komputer jest w tym czasie off 🙂 W tym czasie rysuję, szydełkuję (tak, tak szydełkuję :)) i słucham najnowszych i starszych ich podcastów poprzez aplikację mobilną w telefonie. Bardzo pielęgnuję tę zasadę, ponieważ zależy mi na utrzymaniu równowagi w życiu. Nie chcę być całkowicie zdominowana przez laptopa. Wystarczy, że w tygodniu pracuję z nim niemal 12 godzin na dobę. W weekend im mniej laptopa, tym zdrowiej.

Dlatego też chciałabym również Ciebie przekonać do weekendów, kiedy komputer, tablet, laptop, sieci społecznościowe i inne internetowe rozpraszacze spadną na sam dół na liście Twoich zajęć. Chciałabym, abyś w tym czasie zrobiła coś tylko dla siebie (maseczkę parafinową na dłonie? 😉 a przy okazji zamiast męczyć wzrok i w kółko buszować po blogosferze, po prostu odsłuchała moje dyskusje z Wami.

Czasami nagram coś tylko od siebie, czasami zaproszę do rozmowy kobiety, których historie dadzą Wam kopa do działania. Innym razem będą to przedsiębiorcy czy rekruterzy. A jeszcze innym razem Wy sami 🙂

W każdym razie to ma być materiał bez nadęcia i napięcia 🙂

Monika