Audio Kawa, zainteresowania

Audio Kawa: Dlaczego warto mieć własny projekt?

W zasadzie odkąd pamiętam, zawsze miałam swój własny, prywatny projekt. Przez wiele lat żaden nie ujrzał światła dziennego i ginął śmiercią naturalną w czeluściach twardego dysku w moim komputerze. I to nie jest tak, że miałam za dużo wolnego czasu. Po prostu zbyt wiele rzeczy mnie interesowało wtedy i nadal interesuje, tylko zmieniają się te obszary. Kiedy WordPress dopiero raczkował a świat w Polsce znał blogi na blox.pl, ja ćwiczyłam instalowanie wordpressa na własnej domenie, tworzenie baz danych, zabawę z widgetami, gmeranie w kodach szablonów.

Kiedy programiści w pracy mówili na odczepnego, że czegoś nie da się zrobić, zwracałam do nich po kilku tygodniach z gotowymi rozwiązaniami i wtedy nie było zmiłuj, musieli mi zrobić to co chciałam i czego potrzebowałam do pracy.

Takich sytuacji była masa, był czas kiedy po pracy biegłam do domu i stawiałam własne forum phpbb. Albo zaczynałam szydełkować okładki na kalendarz. Tak, i taki epizod miałam, który zachował się do dziś 😉

I chociaż zajęcia były różne, to mają ze sobą wspólny mianowniki: nauczyły mnie szukania rozwiązań i odczarowywania niemożliwego w możliwe. Dzięki temu, w końcu, udaje mi się z różnych zawodowych sytuacji spaść na cztery łapy. Dzięki temu przez lata zarabiam w dodatkowych pracach i mogę pozwolić sobie na kupowanie książek, które czytam pasjami, czy kolorowanie świata hybrydami. I właśnie te różne dodatkowe projekty teraz procentują. Procentują w postaci tej audycji czy podcastu, które tworzę sama od początku do końca i z których jestem szalenie dumna.

I dumna jestem tym bardziej bo wiem, że właśnie tą audycją rozpoczynam swoją kolejną ciekawą przygodę. Wieczorami, w zaciszu domowym, nagrywam jak szalona i bardzo, bardzo mnie to odpręża. Uczę się. Poznaję nową jakość. I olewam tych, którzy próbują „zachęcić mnie” do porzucenia tego zajęcia.

W drugim odcinku Audio Kawy opowiem Ci:

  • moją historię, która wydarzyła się kilka dni temu a która jeszcze bardziej umocniła mnie w przekonaniu o tym, że robię dobrze.

Zajrzyj, rozgość się się, zasłuchaj przy swojej ciepłej, parującej kawie.

Zostaw mi komentarz

I co o tej historii sądzisz? Napisz w komentarzu. Czy masz własny projekt? Jak radzisz sobie z otoczeniem, które na siłę próbuję wmówić Ci, że to co robisz, to strata czasu?

Wspomniane w audycji:

Na podsłuchu – podcast portalu niebezpiecznik.pl

Do usłyszenia za tydzień w piątek, cześć!

Monika