03 stycznia, 2017

3 podcasty, które pomogą Ci zrealizować plany w 2017

Witaj w nowym roku :) mam nadzieję, że zaczął się dla Ciebie szampańsko a najbliższe 12 miesięcy zaowocuje sukcesami towarzyskimi i zawodowymi! Gdy większość z nas smacznie spała, przewracając się leniwie z boku na bok, ja po bardzo krótkim porannym spacerze z Alfą, w zasadzie bladym świtem, bo tylko o tej porze była duża szansa, że nikt nie wpadnie na pomysł wystrzelenia kolejnej petardy, zabrałam się za .... szydełkowanie! :) Od dawna nie miałam okazji usiąść i zająć się szydełkowaniem, końcówka roku była bardzo intensywna zawodowo. Nie łatwo jest godzić pracę na etacie, dom i działalność gospodarczą. W zasadzie pracuję 7 dni w tygodniu, nieraz cały weekend od 08:00 do 22:00, ale jestem w o tyle dobrej sytuacji, że to mój wybór. Wybrałam tak z wielu względów, nie tylko finansowych, o których napiszę innym razem. Z resztą, w sylwestra również pracowałam, wolna byłam dopiero po 22:00, co oznaczało, że jak klapłam na sofie to ledwo dotrzymałam do północy... I właśnie w sobotę postanowiłam sobie, że ten pierwszy dzień nowego roku będzie tylko dla mnie i spędzę go w całości tak jak chcę.

Jak pomyślałam, tak też zrobiłam.. Choć pierwotny plan zakładał układanie puzzli, tylko że wtedy jeszcze nie wiedziałam, że będę w sylwestra tak długo pracować. Dlatego w niedzielę z samego rana zaczęłam czarować szydełkiem, nadrabiając podcastowe zaległości.

I dzisiaj właśnie chciałabym podzielić się z Tobą tymi podcastami, które umiliły mi dzień, a które, sądzę, pomogą Ci zrealizować noworoczne postanowienia lub plany, jeśli takie w Twojej głowie powstały :)


To co, zaczynamy? Zaczynamy!

Podcast nr 1

Pierwsza godzina upłynęła mi z Michałem Szafrańskim, autorem bloga "Jak oszczędzać pieniądze" oraz książki "Finansowy ninja", Michał przygotował dla nas podcast "Jak przygotować plan roczny, określić cele i znaleźć czas na ich realizację" i powiem Ci, że to materiał, od którego należy zacząć. Z podcastu dowiesz się nie tylko jak planować, ale przede wszystkim jak trzymać swoje plany w ryzach, ale też zbytnio się do nich nie przywiązywać. Często te noworoczne podejmowane są pod wpływem chwili i pierwszy kwartał wiele weryfikuje.


Podcast nr 2

"10 kroków do maksymalnej produktywności" to podcast Mariusza Chrapko, autora bloga, którego znajdziesz po adresem www.mariuszchrapko.com i fajnego cyklu jego podcastów "Menadżer Plus" , tylko nie daj się zwieźć nazwie cyklu, nie musisz być menadżerem, żeby wycisnąć wiedzę z tych podcastów jak cytrynę ;) Dobrze, ale wracając do podcastu, który wybrałam...   "10 kroków do maksymalnej produktywności" to 10 naprawdę konkretnych pomysłów o tym, że program Nozbe świetnie sprawdzi się jako planer i organizator Twoich celów i postanowień. Jeśli tylko poświęcisz trochę czasu na skonfigurowanie w nim swoich planów, idę o zakład, że podsumowanie grudnia 2017 skupi się przede wszystkim na zrealizowanych z sukcesem Twoich noworocznych planów. Wysłuchaj koniecznie:

"10 kroków do maksymalnej produktywności"

Podcast nr 3

Trzeci podcast, który pochłonął mnie bez reszty to rozmowa z Piotrem Buckim o tym "Jak robić dobre prezentacje" Tak, trafiłam na ten materiał w idealnym momencie, ponieważ od dłuższego czasu chodzi mi po głowie myśl o udziale w warsztatach na temat wystąpień publicznych i tworzenia angażujących prezentacji. Czuję, że jest to ostatni puzzel mojej zawodowej układanki, którego bardzo w tej chwili potrzebuję, żeby zacząć rozwijać skrzydła. Najlepiej jest słuchać tego odcinka z notesem pod ręką i notować co ciekawsze informacje, jest ich tam dużo. A sama rozmowa? Zostawiła we mnie niedosyt... i chciałabym kontynuację, a to chyba o czymś świadczy ;)
Dlaczego proponuję go Tobie? To proste! Spotkania z rekruterami to nic innego jak publiczne wystąpienie i prezentacja Twojej osoby, która zaczyna się już na etapie przygotowania CV. Wejdź, posłuchaj, nie pożałujesz:

 "Jak robić dobre prezentacje"

Każdy z tych podcastów możesz odsłuchać w dowolnej aplikacji na smartfona, zarówno w iTunes, jak i na telefonie z systemem Android. Możesz je również odsłuchać bezpośrednio z bloga, na komputerze. Jak Ci wygodnie. Ale odsłuchaj, są ważne, i moim zdaniem naprawdę namieszają w Twoim spojrzeniu na siebie w tym nowym roku, który stawia swoje pierwsze kroki...

Jeśli słuchasz podcastów, podziel się tytułami do nich w komentarzu, jestem wielką fanką wszelkich audycji, obojętnie czy umieszczone są na youtube czy w którejś z podcastowych aplikacji. Lubię słuchać. Zatem, podziel się :)

Jeszcze raz sukcesów w nowym roku!

Monika 
Dziękuję, że dzielisz się tym wpisem ze znajomymi! :)

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twój komentarz:)