01 grudnia, 2016

3 inspiracje książkowe do przeczytania - biznes w grudniu

Jak mam czas to książki pochłaniam pasjami. Głównie kryminały. Książki biznesowe zawsze mnie usypiały. Ale jak patrzę na zmiany jakie zaszły w literaturze biznesowej to oczy same biegną do wielu tytułów. A może po prostu starzeję się? ;) W każdym razie raz w miesiącu będę podrzucała Wam trzy tytuły książek biznesowych, które sama chętnie przeczytam i mam cichą nadzieję, że nastąpi to szybciej niż później... To co? zaczynamy!


Biblia e-biznesu 2. Nowy Testament

Autor: pod redakcją Macieja Dutko.
Wydawnictwo: One Press

Jest to praca zbiorowa, w której doświadczeniem, pasją ale tez trudami prowadzenia biznesu dzieli się z nami wielu wybitnych polskich przedsiębiorców, od których naprawdę mamy się czego uczyć. Sądzę, że ponieważ granice między biznesem a e-biznesem mocno zacierają się (bo każdy biznes w pewnym sensie jest w sieci) to jest to lektura obowiązkowa dla każdego z nas, bez względu na jakim etapie jest Twoja działalność gospodarcza.

Za wydawnictwem:  "(...) Przez ten czas statystycznemu polskiemu e-przedsiębiorcy przybyło zmarszczek, ubyło złotówek, a także chęci, by rywalizować w coraz bardziej krwawej walce z konkurencją bezmyślnie zaniżającą ceny. Dlatego do prac nad nowym wydaniem przystąpiło blisko 60 autorów, którzy na blisko 800 stronach i w niemal 120 rozdziałach tematycznych dostarczają Ci kilku tysięcy bezcennych i praktycznych wskazówek, mogących zoptymalizować Twój e-biznes i przywrócić mu blask, a Tobie — uśmiech skutecznego przedsiębiorcy, który konkurencję będzie od teraz widział... jedynie we wstecznym lusterku.

Gra o biznes

Autor: Izabela MakoszPanią Izabelę śledzę niemal od pierwszych odcinków jej kanału na Youtube "Time for Business". Jeśli nie śledzicie to czas nadrobić. Nagrania są bardzo merytoryczne i co ważne, problematyka przedstawiona "po ludzku", zrozumiale i przystępnie dla każdego laika biznesowego.

Mnie osobiście przede wszystkim ciekawi spojrzenie na biznes prawniczki, ale przede wszystkim kobiety, która postawiła się światu i miała w sobie tak wiele zaciętości, żeby zrealizować swój biznes w takim kształcie, w jakim go sobie wymarzyła. Mam nadzieję, że po lekturze tej książki takich kobiet na naszym rynku będzie coraz więcej :)

Za autorką:
"Książka Gra o biznes. Sezon 1. 88 sprawdzonych, praktycznych porad, jak prowadzić biznes nie jest encyklopedią teoretycznych wywodów. Nie jest traktatem o biznesie, jest żywą historią, jest przewrotną opowieścią o sukcesach i błędach, o budowaniu siebie, o dojrzewaniu do bycia szefem, przedsiębiorcą, businesswoman. Gra o biznes to „kręgosłup” dobrego biznesu, ogromna porcja wiedzy, humoru, merytoryki, pasji z kopniakiem potrzebnym, by zrozumieć, że podjecie działania jest początkiem sukcesu."

Autor: Dorota Jędrzejewska, Rafał Niemczyk.


Kilka dni temu otrzymałam wiadomość, w której nadawca zapytał mnie o ewentualną współpracę w zakresie pisania tekstów na zlecenie. Chwilowo, a na pewno dopóki nie skończę w lutym kursu podatkowego, nie wezmę na siebie kolejnego zobowiązania, dlatego grzecznie wyjaśniłam Panu, że do końca zajęć nie mam absolutnie wolnej chwili na dodatkowe zajęcia.

Ale myśl zakiełkowała. Zakiełkowała przede wszystkim pod kątem pisania postów na bloga. Bo może czegoś im brakuje? może powinnam popracować nad nimi, żeby były lepsze, przyjemniejsze dla oka, płynniejsze? I dlatego przeszperałam różne blogi o copywritingu, m.in. ten na blogu Tekściary: "3 książki, które każdy początkujący copywriter musi przeczytać". Moim zdaniem warto skonfrontować naszą wiedzę o tworzeniu tekstów na bloga z wiedzą, którą dzielą się zawodowcy pisania. Bo nie dość, że piszemy po to, żeby czytelnicy chętniej nas czytali, to warto regularnie odświeżać swoje umiejętności i szukać obszarów, w których można coś zrobić jeszcze lepiej.

To co, czytamy razem? :) W grudniu wpadnie kilka wolnych dni, może więc warto zerknąć do tych książek właśnie teraz ? :)

A tak w ogóle to podziel się tytułami, które znasz albo chciałabyś przeczytać, ciekawa jestem co to jest.. :)    
Dziękuję, że dzielisz się tym wpisem ze znajomymi! :)

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twój komentarz:)