29 września, 2016

Blog ma Facebooka! :)

Zakładając kilka miesięcy temu blog nie planowałam zakładania profilu społecznościowego dla bloga ani na Facebooku, ani na innym portalu społecznościowym. Przez długi czas sądziłam, że treści, które publikuję, jeśli zdobędą swoich czytelników, to na pewno nie z Facebooka. To medium wydawało mi się przez długi czas bardziej odpowiednie dla rozrywkowych tematów niż dla związanych z życiem zawodowym i karierą. Ale od czego są Facebookowe grupy wsparcia? :)
Ale od czego są Facebookowe grupy wsparcia? :) Paradoksalnie to właśnie koleżanki z grupy na FB przekonały mnie to tego, że jednak ten profil powinien powstać. To nic, że na początku przez długi czas będzie świecił pustkami, wszyscy zaczynali mniej więcej z podobnego poziomu.

Musiało minąć trochę czasu, żebym oswoiła się z tą wizją. I chociaż zaczynałam skłaniać się ku temu, by taki profil powstał to wiedziałam, że nie chcę by był on kalką mojego bloga. Wiem, że trend jest właśnie taki, ale ja nie chcę iść z nim ramię w ramię. Jeśli już mam powołać do życia moje drugie dziecko to chcę by ono wnosiło nową wartość i stanowiło uzupełnienie bloga, zachowując jednocześnie pełną niezależność.

Obecnie mam bardzo mało czasu, głównie przez to, że pracuję w dwóch miejscach, do tego mam swoją małą działalność gospodarczą, dom i na dokładkę hobby :) I jak to wszystko upchnąć bez szwanku w jednej dobie i do tego wyspać się? W moim przypadku świetnie sprawdza się metoda godziny dziennie. Wystarczy tak zaplanować sobie zadania na cały dzień, by zmieścić się z każdym w godzinie. Oczywiście nie mam tu na myśli pracy etatowej, chodzi mi o te wszystkie dodatkowe zajęcia, które sobie wymyśliliśmy, a na które, teoretycznie nie mamy czasu.

Jeśli więc od jakiegoś czasu planujesz zmianę pracy, założenie bloga, wystartowanie z własnym biznesem, ale nie masz kiedy usiąść na spokojnie i zacząć wcielać plany w życie, bo ogrom zadań do ogarnięcia Ciebie przerasta to właśnie godzina dziennie będzie idealnym rozwiązaniem na początek, dopóki nie przełamiesz wewnętrznego oporu a określone zajęcia staną się stałym punktem Twojego dnia.


Zaledwie jedna godzina dziennie wystarczy, by poruszyć lawinę zmian. By wprawić tę maszynę w ruch, która dzień po dniu, dzięki Twojej pracy i wytrwałości będzie nabierała rozpędu i zaprowadzi Ciebie prosto do celu. Ta droga na pewno będzie wyboista, ale każdego dnia będziesz coraz bliżej zrealizowania tego ważnego planu.

I chcę Ci w tym towarzyszyć.
Chcę, aby profil Jak zmienić zawód? stał się miejscem, w którym spotkają się nasze zainteresowania, zawody i kariery.
Chcę, aby to było miejsce, w którym to my się spotkamy :)


https://www.facebook.com/Jak-Zmieni%C4%87-Zaw%C3%B3d-1411126705852724/Monika
Dziękuję, że dzielisz się tym wpisem ze znajomymi! :)

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twój komentarz:)