01 kwietnia, 2016

Piątkowy FreeStyle #1

Ponieważ nie samą pracą człowiek żyje, postanowiłam że piątki będą dla nas chwilą wytchnienia nie tylko w sensie weekendowym. W piątki czas na drobny relaks! niech nasze szare komórki zmienią na trochę front i pobłądzą w luźnych tematach. Co Wy na to? :) Mam nadzieję, że ten cykl Wam się spodoba i przyniesie tyle przyjemności, co mi.

Piątkowy FreeStyle to będą:
słówka z języków obcych - po jednym zdaniu na tydzień z wybranego języka. Na początek z angielskiego. Z czasem mam nadzieję uda mi się zaprosić do współtworzenia tego cyklu innych blogerów językowych. Marzy mi się, aby oprócz angielskiego znalazły się tutaj francuski, niemiecki, hiszpański, rosyjski...

Pomysł jest taki: 1 zdanie w obcym języku + jedno ćwiczenie. Wybieracie sobie dowolny język i ćwiczycie to zdanie przez tydzień. Za tydzień dostaniecie zadanie do rozwiązania, dzięki któremu sprawdzicie, czy na pewno dobrze wszystko zapamiętaliście :)

Ale uwaga. To nie będą zdania z obszaru general. Chcę postawić na język biznesowy, dopasowany do każdego poziomu. W ten sposób, łącząc przyjemne z pożytecznym, do końca roku nauczymy się około dwudziestu słówek, zwrotów w wybranym języku. Sądzę, że warto :)
W ramach między blogowej współpracy ćwiczenia będą miały interaktywną formę - każde będziecie mogli przećwiczyć na moim drugim blogu o metodach i sposobach nauki języka angielskiego 2learn.pl. Bez konieczności rejestracji, całkowicie za darmo - po prostu wchodzicie na stronę z ćwiczeniem i działacie :)   

Piątkowy FreeStyle to również propozycje makijażu i ubioru, np. na spotkanie w sprawie pracy, na spotkanie z klientem, na służbową wigilię. Propozycje strojów do pracy na różnych stanowiskach.

Piątkowy FreeStyle to również propozycje manicure czy biżuterii.

Generalnie chodzi mi o to, aby poprzez luźną formę i zabawę, przemycić garść przydatnych informacji w obszarze wizualizacji naszych sylwetek ;) Mam nadzieję, że do współtworzenia tego cyklu uda mi się zaprosić wiele fajnych blogerek, jeśli znacie kogoś, kto porusza się w takiej tematyce, dajcie koniecznie znać w komentarzu!

A tymczasem zaczniemy skromnie, od nauki języka angielskiego, który prywatnie uwielbiam i gdybym tylko mogła, z chęcią otoczyłabym się nim całkowicie na co dzień!

Zdanie nr 1
Accountant - księgowy, księgowa
definition:    - someone whose job is to prepare financial records for a company or a person

example sentence:

An accountant in our company is responsible for not only booking invoices and other financial documents but also for preparation financial reports in the end of the month.  

Ćwiczenie:
Wstaw w puste miejsca brakujące wyrazy: accountant, difficult, responsible 
Michał: Whata do you do for a living?
Eliza: I am an ....................
Michał: O wow! So it must be very ......................... job.
Eliza: Not really, but I can assure you that my job is very ................

I hope you enjoy it! Good luck and see you on next Friday FreeStyle :)

------------------
Drodzy, ponieważ bardzo mi zależy na tym, aby ten cykl był dla Was wsparciem w rozwoju osobistym i zawodowym, piszcie do mnie mailowo (jakzmieniczawod@gmail.com) albo w komentarzach swoje sugestie - z jakiego obszaru biznesowego ma być więcej słówek, czy więcej ćwiczeń itp.
Niedługo każde nowe słówko będzie do pobrania w excell albo w formie fiszki, zobaczymy, tak żeby łatwiej Wam było tworzyć słowniczek i bazę do pracy.

A tymczasem Have a nice Weekend! and Smile!  Sia - You're Never Fully Dressed Without a Smile


Monika
Zdjęcie pochodzi z serwisu www.pixabay.com na licencji Creative Commons CC0
Dziękuję, że dzielisz się tym wpisem ze znajomymi! :)

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twój komentarz:)